Korzystając z naszych usług, przyjmujesz do wiadomości, że używamy plików cookie i podobnych technologii do ulepszania i dostosowania treści, analizy ruchu, dostarczania reklam oraz ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym dostępem. Dowiedz się więcej.
Skontaktuj się z Tomasz Wrzesiński:

O mnie

Świadczymy usługi w zakresie renowacji powierzonych antycznych mebli i innych zabytkowych wyrobów z drewna na rzecz osób prywatnych, firm i instytucji. Nasze prace wykonujemy w oparciu o wiedzę i doświadczenie zdobyte przez szereg lat działalności. Dbamy o to by odnawianym obiektom przywrócić właściwy wygląd i pełną funkcjonalność.
Zakład który prowadzę istnieje od 1979 roku - jesteśmy rodzinną firmą, zawsze była to stolarnia wykonująca głównie prace w naturalnym drewnie. Przez szereg lat realizowaliśmy różne projekty.
Naszą specjalnością są usługi w zakresie szeroko rozumianej renowacji zabytkowych mebli i wyrobów z drewna. Nasz zakład posiada duże doświadczenie we wszelkich pracach stolarskich i konserwatorskich. Posiadamy doskonale wyposażony warsztat we wszelkie urządzenia i materiały niezbędne do kompleksowego odnowienia powierzonych nam przedmiotów. Ponadto współpracujemy z rzemieślnikami w zawodach związanych z naszą branżą: rzeźbiarz który potrafi odtworzyć każdy detal w drewnie i polichromii, tapicer umiejący odnawiać meble z użyciem starych technologii, zegarmistrz specjalizujący się w naprawie zabytkowych mechanizmów zegarów, szklarz który potrafi wykonać wyroby ze szkła kryształowego. Podczas odnawiania stosujemy wszelkie zabiegi i materiały zgodnie z ich historycznym i technologicznym odniesieniem tak aby skutek naszych prac przynosił możliwie jak najlepszy efekt.
Realizujemy prace w zakresie:

1/ renowacji wszystkich typów mebli skrzyniowych: szaf, komód, kredensów, stołów, biurek, itp.
2/ renowacja mebli tapicerowanych: krzesła, fotele, sofy.
3/ renowacji zegarów, odnawiamy skrzynie i mechanizmy.
4/ renowacja i odtwarzanie wyrobów rzeźbiarskich: ramy, rzeźby.
5/ renowacja zabytkowych elementów architektonicznych i wyposażenia wnętrz wykonanych z drewna: boazerie, drzwi, schody, sufity.
6/ renowacja wyposażenia wnętrz sakralnych: ławki, ołtarze, konfesjonały, elementy architektoniczne wykonane z drewna itp.

Podczas renowacji każdy z mebli odnawiamy bardzo starannie, dbamy zarówno o jego wygląd zewnętrzny jak i środek i plecy. Jeżeli tego wymaga sytuacja dokonujemy niezbędnych uzupełnień i zatruwamy elementy zaatakowane przez owady lub grzyby. Powierzchnie zewnętrzne wykańczamy tradycyjnie politurą szelakową ewentualnie woskiem lub lakierem - jeżeli jest takie życzenie klienta. Dobieramy właściwe okucia i uruchamiamy zamki w meblach, dorabiamy także kluczyki meblowe. W wypadku mebli tapicerowanych jesteśmy w stanie odnowić konstrukcję drewnianą i odtworzyć całą tapicerkę, wszystko zgodnie z zasadami pracy przy zabytkowych meblach i według życzeń właściciela przedmiotu. Zegary odnawiamy kompleksowo jak i same skrzynki. Podczas kompleksowej renowacji zegara my zajmujemy się skrzynią i w tym samym czasie współpracujący z nami zegarmistrz odnawia mechanizm.

Nasze usługi realizujemy na terenie powiatów: Kluczbork, Olesno, Namysłów, Brzeg, Strzelce Opolskie, Opole, Tarnowskie Góry, Bytom, Katowice, Lubliniec, Kłobuck, Wieluń, Wieruszów, Kępno, Syców, Oleśnica, Oława, Wrocław. Wykonujemy też prace dla klientów z bardziej odległych miejsc.

Wycena prac jest bezpłatna, koszt renowacji zależy od wymaganego nakładu pracy oraz ilości materiałów potrzebnych do odnowienia danego obiektu. Wycenę można dokonać na żywo podczas oględzin przedmiotu jak i (wstępnie) na podstawie maila ze zdjęciami i opisem, adres to antyk11.pl@gmail.com.
Termin realizacji usługi jest ustalany indywidualnie.

Zdjęcia z efektami prac można zobaczyć pod adresem:
https://www.fotosik.pl/aukcje/300864/26a392f41d64c697

Zapraszam do współpracy.

Tomasz WrzesińskiWykonywane usługi

Meble i zabudowa

Obszar wykonywania usług