Skontaktuj się z 3D Poziom:

O mnie

Drukarnia 3D

3D POZIOM zajmuje się projektowaniem, drukiem przestrzennym oraz szybkim prototypowaniem. Jesteśmy przekonani, że dzięki nam Państwa pomysł nabierze rzeczywistych kształtów.

ZASTOSOWANIE DRUKU 3D
Druk 3D (drukowanie 3D) jest nowoczesnym procesem wytwarzania elementów o dowolnym kształcie i zastosowaniu. Drukarki 3D wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność stosowania prototypów lub krótko seryjnej produkcji.

Główne obszary zastosowania wydruków 3D to m.in.:
>Przemysł
prototypowanie i wytwarzanie części nowych oraz zamiennych
>Medycyna i stomatologia
implanty, specjalne opakowania, narzędzia
> Architektura
makiety architektoniczne, elementy wyposażenia wnętrz
>Energetyka
topografia terenu, przestrzenne rozkłady obiektów i instalacji
>Reklama i marketing
gadżety, logotypy, identyfikacja wizualna
>Moda i obuwnictwo
elementy ubioru, biżuteria, wspomaganie produkcji
> Edukacja
materiały naukowe, modele np. kości

Druk 3D możemy wykorzystać w wielu innych dziedzinach życia.

DRUK 3D
Korzystamy z profesjonalnych drukarek 3D w technologii FDM/FFF. Posiadamy szeroka gamę filamentów o zróżnicowanych właściwościach, dzięki czemu dobierzemy materiał optymalnie odpowiadający Państwa potrzebom.

W naszej ofercie znajduje się również profesjonalna obróbka modeli. Wydrukowane przez nas prototypy można łączyć lub kleić ze sobą. Dodatkowo wydruki dzięki dużej wytrzymałości można poddawać obróbce mechanicznej jak np. szlifowanie czy wiercenie. Dlatego wykonane modele 3D mogą wiernie odzwierciedlać Państwa wizję.

Posiadamy drukarki o polu roboczym 200x200x190mm oraz 500x400x400mm.

Materiały z jakich korzystamy to m.in.: ABS, HIPS, PLA, PETG, ABS Easy, UltraFlex, materiały kompozytowe z drewna, Conductive Graphene (PLA+GRAFEN), Nylon.

PROJEKTOWANIE 3D/ MODELOWANIE 3D
Nie posiadają Państwo wirtualnego modelu 3D? – nie szkodzi.

Wystarczy przesłać do nas szkic, rysunek techniczny, zdjęcie lub przedstawić nam własny pomysł. Nasz zespół na podstawie dostarczonych danych wykona prototyp cyfrowy, a dodatkowo przedstawi najlepsze rozwiązania dotyczące projektu. Na każdym etapie prac jest możliwość kontaktu z nami i naniesienie poprawek.

Tak przygotowane obiekty wirtualne będzie można wykorzystać m.in. do:

>Druku 3D
>Renderingu (wizualizacji)
>Przygotowania obróbki skrawaniem na maszyny CNC

PRODUKCJA KRÓTKOSERYJNA
Wykorzystanie druku 3D w produkcji krótkoseryjnej jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki addytywności tej technologii uzyskujemy wykonanie elementów przy skróconym czasie produkcji. Dodatkowo istnieje możliwość modyfikowania rozmiarów elementów podczas całego etapu. Do Państwa wyboru jest również materiał z którego seria ma zostać wykonana. Dostępne materiały to PLA, ABS, Nylon, guma czy materiały bardziej „egzotyczne” z dodatkiem zmielonego drewna, kredy czy nawet metalu.
Największymi zaletami produkcji krótkoseryjnej jest niski koszt produkcji i bardzo krótki okres od zaprojektowania do wprowadzenia produktu na rynek. Dotychczas aby produkcja rozpoczęła się należało wykonać formy wtryskowe, których wykonanie wiązało się z dużym wkładem finansowym. W przypadku zapotrzebowania na małą ilość danych elementów okazywało się, iż zysk z wyprodukowania i wprowadzenia ich na rynek był mniejszy od kosztów poniesionych podczas ich produkcji.


SZYBKIE PROTOTYPOWANIE/RAPID PROTOTYPING
Dzięki technice szybkiego prototypowania możemy zwizualizować w postaci rzeczywistej praktycznie każdy cyfrowy projekt. Stosując trójwymiarowe drukowanie jesteśmy w stanie możliwie szybko wykonać spełniające określone wymagania przedmioty. Modele stworzone tą metodą mogą być wykorzystywane w celu testowania, badań lub weryfikacji błędów konstrukcyjno-wizualnych. Szybkie prototypowanie pozwala zoptymalizować kształt i wykryć błędy na każdym etapie projektowania modelu. Dzięki temu mają Państwo pewność, że wprowadzany produkt, który w momencie wejścia na rynek spełnia oczekiwania konsumentów i producenta.

Jeden rzeczywisty, istniejący model, którego można dotknąć, obrócić w dłoniach, zmierzyć daje większe wyobrażenie końcowego produktu, niż szkic czy projekt wirtualny.

ZAMÓW WYDRUK
Prosimy przesłać do nas swój cyfrowy model 3D, który chcą Państwo mieć wydrukowany w trzech wymiarach. W ciągu 24h otrzymacie od nas wycenę i najlepsze rozwiązania dotyczące wydruku. Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów zamówienia, zaczniemy je realizować i będziemy na bieżąco informować o postępach prac.

Pliki prosimy przesyłać w formacie .stl lub obj.

Jeżeli nie posiadają Państwo wirtualnego modelu, prosimy o przesłanie do nas szkicu/rysunku technicznego lub zdjęcia wraz z opisem przedmiotu, a nasz zespół na podstawie tych danych wykona cyfrowy prototyp obiektu.

SPAWANIE PLASTIKU
Zajmujemy się również renowacją uszkodzonych plastikowych części. Dzięki spawaniu plastiku możemy w szybki sposób naprawić m.in. zderzaki, osłonki, opakowania i wiele innych przedmiotów wykonanych z tworzywa sztucznego.

Drukarnia 3D

Jesteśmy przekonani, że dzięki nam Państwa pomysł nabierze rzeczywistych kształtów!

3D Poziom – 1 opinia (od 1 klienta)

28 września 2017

Bardzo dobra współpraca. Wykonany element odpowiada wszystkim oczekiwaniom. Bardzo dobra jakość.

Zanim Twój komentarz zostanie opublikowany, sprawdzi go nasz zespół Obsługi Użytkownika.

3D PoziomWykonywane usługi

Obszar wykonywania usług