Kompletna lista usług – jak ją przygotować?
Twoja lista świadczonych usług skupia się wyłącznie na głównym przedmiocie Twojej działalności? To bardzo dobrze, że koncentrujesz się na tym, co potrafisz najlepiej. Nie zapominaj jednak o usługach uzupełniających lub bliskich Twojej specjalizacji. To się opłaca!
Od ogółu do szczegółu
Jesteś budowlańcem? W takim razie może oprócz ogólnej kategorii remont domu / mieszkania do swojej listy możesz dodać też inne usługi z branży budowlanej. Pamiętaj, żeby dać znać potencjalnym klientom, jeśli mogą na Ciebie liczyć przy budowie dachu, naprawie i ociepleniu dachu, szpachlowaniu i gładzeniu ścian czy remoncie elewacji i ociepleniu domu. W końcu żal by było stracić dobre zlecenie przez nieuwagę, prawda?
Zastanów się również, czy połączenie Twoich kompetencji z umiejętnościami innego wykonawcy może dać szansę na realizację większych projektów. Może w takiej sytuacji warto podjąć współpracę? Jeśli np. zajmujesz się renowacją i odnawianiem mebli, świetnie uzupełnisz się z fachowcem od tapicerowania. Klienci chętniej powierzają swoje projekty ekipom, które mogą do nich podejść całościowo. Chętniej zlecą remont kuchni, jeśli z jednym wykonawcą będą mogli porozmawiać zarówno o układaniu płytek czy układaniu podłóg, ale też dostaną sprawdzony namiar na specjalistę od produkcji i montażu kuchni na wymiar.
Korzyści dla wszystkich
Właściwy dobór usług zapewni Ci przede wszystkim satysfakcjonującą liczbę zleceń. Oczywiście nie zachęcamy do dodawania do listy świadczonych usług takich usług, w których nie czujesz się specjalistą. Zastanów się, w czym jesteś naprawdę dobry. Jeśli sam możesz zaoferować fachową pomoc lub wykonać zlecenie z zaprzyjaźnionym fachowcem – zrób to! Im bardziej szczegółowo określisz zakres świadczonych przez Ciebie (lub Twoich partnerów i współpracowników) usług, tym większe masz szanse rozwinięcie prowadzonej przez Ciebie działalności.